Zatkaj chorobę!

Za pędzlem Add comments

Sezor chorobowy w pełni, zwłaszcza, że zima zaatakowała. W Japonii sezon chorobowy też potrwa pewnie do momentu aż sakury zakwitną. W sumie już niedługo. Szczęściarze.

Każdy, kto choć trochę interesuje się Japonią wie, że w sezonie chrobowym popularnie jest noszenie maseczek na twarzy. Raz, żeby nie zarażać, ale dwa – bo to ciepło i przyjemnie, łatwiej sie oddycha – podobno. 

Tylko, że maseczki są już niemodne! Teraz pora na zatyczki do nosa. Dostępne w czterech rozmiarach. Tylko, jak zmierzyć dziurki w nosie? ;)


 6 Responses to “Zatkaj chorobę!”

 1. lanyun Says:

  ciekawe jak się przez nie oddycha, bo jak widać pani wpycha sobie coś do nosa… hhmm… no nie wiem. Mama zawsze mi powtarzała, żebym nic do nosa nie wkładała, bo może utknąć…
  Jednak myślę, że jedną parę mogłabym przetestować, ale jak dla mnie to rozmiar co najmniej L, bo kichawę mam sporą ;)

 2. kayka Says:

  To są zatyczki w sensie dosłownym, czy raczej coś z filtrem w środku?

 3. bayushi Says:

  Podejrzewam, że musi sie w tym jakoś oddychać, zwłaszcza, że są reklamowane jako zastępstow maseczek, a nie jako zatykacz.

  Moniko, Jak zdobędę, przekażę do testów. Napiszesz potem recenzję ;)

 4. Mizuu Says:

  Jeju, chociaż ta pani mówi i pokazuje, że w tym można oddychać – to dla mnie ciekawa abstrakcja.
  Sama jednak pokusiłabym się o kupno tego drugiego artykułu – po cieknie mi z nosa woda i nie żyje się z tym wygodnie. Szczególnie jak człowiek próbuje zasnąć. Ciekawe jak często trzeba to wtedy wymieniać?

 5. bayushi Says:

  Witaj Mizuu :)
  Ja chciałabym to coś pomacać, żeby sprawdzić, czy to jakoś wygląda jak filtr, czy jednak po prostu plastikowe kubeczki. Może faktycznie się sprawdza w zakatarzeniu.Nie trzeba wykonywać tej nieeleganckiej czynności, jak wydmuchiwanie nosa. Ale jednak chyba nie odważyłabym się tego użyć. Zatykanie nosa. Brrr!

 6. . Says:

  To jest filtr.

  Nb. maski sa nie tyle dla chorych co dla alergikow.

Leave a Reply


Wordpress Themes by Sabiostar web development studio.