Śliczne takie

Czytam, oglądam, słucham, gram, Za pędzlem Add comments

Właściwie nie mam nic mądrego do powiedzenia/napisania. Piszę sobie doktorat, dowiaduję o tym, że właśnie mój artykuł do zbiorku o prawach człowieka się drukuje, uczę się japońskiego i czytam podręczniki z kanonu. Wakacje się kończą. CTA troszkę uśpione jeszcze, ale powoli do przodu.

W międzyczasie uzależniłam się od podcastów. Seria Qick Tips jest fajna. Polubiłam Grammar girl – ciekawostki o gramatyce angielskiej. W serii też poradnik publicznego przemawiania i seria porad związanych z “Makiem” ;) Linków nie wklejam – można “wyguglać” w iTunes. Czy może “wyajtjunsować“? W guglach zresztą też są. Faktycznie są szybkie – trwają tak do 5 minut. Lubię podcasty, które trwają do pół godziny. No może do 45 minut. Z powodu “czasowego” nie słucham prawie podcastów o RPG, gdzie dwugodzinne audycje są czymś naturalnym. Nie mam tyle czasu. Zazwyczaj słucham czegoś do śniadania i przemieszczając się komunikacją. Nie lubię przerywać słuchania w połowie, bo nie wiem, kiedy będę mieć czas na kontynuację.

A propos podcastów, a konkretniej podiobooks, mam nową idolkę – Emerian Rich. Strona taka sobie, ale książkę Night’s Knights słucha się przesympatycznie.

A mój kochany Japanesepod101, ma nową serię. O ile trwająca od jakiegoś miesiąca seria jest nadal nowa. Nazywa się yojijukugo (四字熟語). To seria o idiomach japońskich składających się, jak wskazuje nazwa, z czterech kanji. Troszkę już taki wyższy poziom bo gramatyka w przykładach dość skomplikowana, ale bardzo ciekawe.  Nadrabiam zaległości w japońskim. Chyba pora w końcu nauczyć się porządnie…

A w temacie chodziło mi o pokazy, które przypadkiem znalazlam. Pamiętacie “zajączki” na ścianie? Pierwszy film to własnie takie artystyczne zajączki. Drugi nazywa się Amazing hand art i jest naprawdę niesamowity. Śliczne takie:Leave a Reply


Wordpress Themes by Sabiostar web development studio.